چگونه درآمد غیرفعال داشته باشیم؟

امتیاز 5.00 ( 1 رای )

 

کسب درآمد غیرفعال

با یک نگاه به زندگی افراد موفق و ثروتمند متوجه خواهیم شد که قطعا ، ثروت این افراد از کار کارمندی و حقوق ماهیانه نبوده است و با سرمایه گذاری به این جایگاه خوب رسیده اند. خب اول این مطلب یک تعریف کوتاه از درآمد غیرفعال داشته باشم :

درآمد غیرفعال ایجاد سیستمی است که درآمد، بدون نیاز به حضور پیوسته شما جریان داشته باشد.

درآمد فعال نیاز به مشارکت دائم شما دارد و اگر حقوق ماهیانه بابت کاری که انجام می دهید می گیرید خب درآمد فعال دارید درآمد فعال یعنی زمان مشخصی را به فعالیتی اختصاص دهید و بابت آن پولی دریافت ‌کنید.

راه های زیادی برای ایجاد درآمد غیرفعال وجود دارد که با توجه به مهارتها، شرایط محیطی و جیب شما میتفاوت خواهد بود. سرمایه گذاری در بورس و معاملات می تواند درآمد غیرفعال ایجاد کند. در حال حاضر اینترنت و شبکه های اجتماعی فرصت های بسیاری برای ایجاد درآمد بوجود آورده است که اگر بصورت هوشمندانه از آن بهره بگیریم می تواند درآمد غیرفعال هم برای ما ایجاد کند.بصورتی که با سرمایه گذاری بر روی پول و یا تخصصتان کسب سود کنید.

قطعا راه اندازی و ایجاد هر کسب و کاری حتی کارهایی که می شود از آن درآمد غیرفعال داشت نیز به یک وقت و زمان، هزینه و انرژی اولیه نیاز خواهد داشت. درآمد غیرفعال محدودیت زمانی و مکانی نخواهد داشت و با خلق ارزش می توان درآمد نامحدود داشت. ارزشی که در راستای برطرف کردن نیاز مردم باشد.

 

درآمد غیرفعال

 

در خواب پول پارو کنید

آیا اینکه می گویند زمانی هم که در خواب هستید پول پارو کنید واقعیت دارد؟ با توجه به آزادی زمانی و مکانی که درآمد های غیرفعال ایجاد می کنند می توانیم زمانی که هم در خواب هستیم هم کسب درآمد کنیم. چطوری؟

برای پاسخ به این سوال بد نیست یکمی از داستان کاری خودم برای شما عزیزان تعریف کنم. من از سال ۱۳۸۶ و بعد از اتمام اولین دوره دانشگاهی با مدرک فوق دیپلم برق وارد بازار کار شدم. کاری که انجام می دادم مرتبط با درسی که خوانده بودم بود ولی از اواخر سال ۱۳۸۷ شرایط طوری رقم خورد که بعنوان حسابدار در یک شرکت بزرگ مشغول به کار شدم. حسابداری نمی دانستم پس وارد دوره های سازمان مدیریت صنعتی شدم. تجربه خیلی خوبی برای من بود بعد از ۲ سال فکر کردم که برای اینکه بتوانم سمت بهتری داشته باشم باید مدرک دانشگاهی مرتبط هم داشته باشم. کنکور امتحان دادم و در دانشگاه پیام نور تهران رشته حسابداری قبول شدم و مدرک گرفتم البته کلاس نمی رفتم میخوندم و امتحان می دادم. وضعیت خوبی هم در شرکت داشتم و شدم رییس حسابداری. قراردادهای شرکت زیاد بود و بنابراین کارهای بیمه هم داشتیم که خودم باید انجام میدادم. از طریق مشاوران و کارشناسان تامین اجتماعی در دوره ها و کلاسها و همایش های این حوزه شرکت کردم یاد گرفتم و در هیئت های مختلف هم شرکت کردم. وضعیت حقوق خوبی هم داشتم.

 

درآمد غیر فعال

 

بخاطر علاقه ای که به اینترنت داشتم از سال ۱۳۹۰ برای سرگرمی یک سایت راه اندازی کرده بودم اما جنبه درآمدی برام مهم نبود تا … فهمیدم که با توجه به درآمدهای خوبی که از اینترنت بدست می آید من هم می توانم تخصصی که داشتم رو وارد فضای مجازی و اینترنت کنم در دوره ها و کلاسهای تخصصی سئو و وردپرس هم شرکت کردم تا خودم سایتم رو راه اندازی کنم. من تخصصم رو در قالب فایلهای اموزشی تصویری و صوتی درآوردم و در سایت آپلود و برای فروش گذاشته ام. خب این داستان چه ربطی به درآمد غیرفعال داشت؟

من شاید برای تولید محتوا و ضبط فایل های آموزشی یک ماه زمان بگذارم تا برای فروش در سایت قرار بدهم اما بعدش با محتوای ارزشمندی که نوشته ام کسب درآمد می کنم. درآمدی که حتی ساعت ۱۲ شب که من خواب هستم و یا وقتی که در سفرم هم به حسابم واریز می شود.

برای اینکه بتوانیم از این روش برای کسب درآمد غیرفعال استفاده کنیم باید در هر رشته ای که علاقه مندیم و استعداد داریم متخصص شویم . اگر شما هم دوست داری که در خواب هم درآمد داشته باشی … اگر از کار کارمندی خسته شدی و حقوقت کفاف هزینه هات رو نمیده … اگر می خوای هر موقع که خواستی بری سفر … پیشنهاد می کنم تجربیات من رو در دوره موثر باش گوش بدی …

 

از ایده تا پدیده

 

من بهت یاد میدم که بدون سرمایه اولیه زیاد و فقط با ۲۰۰ هزار تومان درآمد میلیونی روزانه داشته باشی

این دوره فوق العاده کاربردی رو دانلود کن … اینجا کلیک کن

مطالعه بیشتر