شغل مناسب من چیست؟

شغل مناسب من چیست

 

اگر در زندگی هدف داشته باشیم و بدنبال خواسته هامون در حرکت باشیم زندگی معنی داری خواهیم داشت. اگر تا این لحظه شغل مناسب خود را انتخاب نکرده اید و یا الان زمان این کار هست که بهترین تصمیم را بگیرید باید بگم خدمتتون که شما باید آگاهانه انتخاب کنید یعنی اینکه ابتدا باید خودتان را بشناسید و استعدادهای تان را شناسایی کنیدکه در چه حوزه ای می توانید خوب کار کنید. منظور چیست؟ یعنی اینکه اگر در کاری استعداد دارید قطعا آن کار را سریعتر و بهتر می توانید انجام دهید.

 

در زندگی هر روز سعی در کنکاش در زندگی دیگران هستیم اما برای شناسایی خودمان وقت نمی گذاریم.

 

انتخاب هدف و خواسته

دوستان عزیزم  باید عرض کنم خدمت شما که در حال حاضر ما در دنیایی زندگی می کنیم که نه بدلیل اینکه گزینه ی مناسبی نداشته باشیم بلکه بخاطر این که گزینه های بسیاری برای انتخاب داریم می توانیم بهترین تصمیم را بگیریم. کمی درخصوص ایده هایی که به لطف شبکه جهانی اینترنت و شبکه های اجتماعی می شود راه اندازی کرد فکر کنید قطعا شما هم تایید می کنید که ما انتخاب های بسیاری داریم. اما …

 

شغل مناسب

 

چه شغلی را انتخاب کنم؟

اما ما باید ابتدا هدف خود را انتخاب کنیم و بتوانیم آن را برای خودمان تحلیل کنیم تا از بین گزینه های بسیار بهترین تصمیم را داشته باشیم.

خب حالا ما خودشناسی کردیم و لیستی از استعدادهاییی که داریم را لیست کردیم . الان چه کنیم؟ حالا وقت آن است که ببینیم کدام یک از این گزینه ها مورد علاقه ماست و انجام آن برای ما لذتبخش است. کنفسیوس – فیلسوف چینی جمله زیبایی دارد : اگر در کاری که انتخاب کرده ای و داری انجام می دهی علاقه داشته باشی دیگر نیازی نیست که تا آخر عمر کار کنی. منظور این نیست که دیگر وقتی علاقمند به کاری هستیم کار نمی کنیم نه منظور این هست که چون علاقه هست در واقع ما کار نمی کنیم تفریح می کنیم و در حال لذت بردن از آن کار هستیم.

 

کنفسیوس

 

شغل مناسب من چیست؟

نقش استعدادیابی در انتخاب شغل

حالا ما استعداد  و توانمندی خود را شناسایی کردیم و این کار هم مورد علاقه ما بود باید چه کنیم؟ آیا فقط به صرف اینکه در کاری استعداد داریم و علاقمند به آن هم هستیم می توانیم کاری را راه اندازی کنیم که بتوانیم درآمد خوب هم داشته باشیم؟

باید بگم به شما که علاوه بر علاقه و استعداد، لازم هست که نیاز بازار را هم بررسی کنیم که آیا احتیاج مردم در این کار هست که من می خواهم انجام دهم یا نه؟ اگر بود که ما بهترین انتخاب را کرده ایم و می رویم در راه بدست آوردن بهترین ها.

 

از ایده تا پدیده

اگر در زندگی بدنبال هدف ها و خواسته هات هستی

اگر هنوز استعدادت رو نشناختی

اگر میخوای اصولی زندگیت رو مدیریت کنی

اگر میخوای ی ایده با درآمد میلیونی روزانه اجرا کنی

حتما در دوره موثر باش شرکت کن … اینجا کلیک کن

مطالعه بیشتر