دو اصل مهم برای افزایش بازدهی که افراد موفق رعایت می کنند

بالابردن بازدهی

حتماً برای شما هم پیش آمده که فردی را ببینید که شرایطی مثل شما داشته باشد ولی به طریقی که شما از آن بی خبرید، خیلی بیشتر از شما کارایی و پیشرفت دارد. قطعاً اولین سؤالی که پیش می آید این است که این افراد چه کاری انجام می دهند که بازدهی شان را تا این حد بیشتر کرده است؟

واقعیت این است که هیچ فرمول یا نسخه سحر آمیزی در کار نیست. این افراد کار خاصی نمی کنند. فقط عادت ها و اصول مشخص و روزانه ای دارند که باعث می شود هر روزشان کمی بهتر و پر بازده تر از شما باشد. به این شکل، بازدهی بیشتر در هر روز نهایتا موفقیت و پیشرفت بیشتر را به همراه خواهد داشت.

اگر با افراد موفق در زمینه های مختلف صحبت کنید، می بینید که تعدادی از اصول و قوانین آن ها با یکدیگر مشترک است. برای شروع حرکت به سمت بازدهی بیشتر و موفقیت، این دو قانون ساده را بشناسید و به کار بگیرید.

 

افزایش بازدهی با انجام این اصول

یکسره کار نکنید تا بازدهی تان بالا رود

بیشتر مردم تصور می کنند که کسی که بیشتر از همه کار کند و از تمام وقت خود به بهترین شکل استفاده کند و کارش را پیش ببرد، پیشرفت بیشتری خواهد داشت. ولی این تصور اشتباه است. درست است که اختصاص وقت بیشتر برای انجام یک کار باعث می شود به طور کلی حجم کاری که انجام داده اید افزایش پیدا کند، ولی مطمئن باشید که با این کار اصلاً کمکی به خودتان نمی کنید چرا که در عوض بازدهی را به کل نابود خواهید کرد!

صادقانه بگوییم، افراد موفق هیچ وقت طرفدار کار یکسره، پشت سر هم و ماشینی نیستند! اینکه هر روز با انرژی وصف ناپذیر به سمت هدفی که دارید پیش بروید خوب است ولی لزوماً به این معنی نیست که به خودتان استراحت ندهید و تمام روز و تمام هفته بی وقفه خودتان را درگیر کنید و خودتان را در مسیر موفقیت هل دهید! بله! درست است. شما باید خودتان را هل دهید. شاید در کوتاه مدت آن قدر انگیزه و انرژی داشته باشید که خیلی راحت و ساده بتوانید فشار زیاد را تحمل کنید و دائماً با سرعت بسیار زیاد به سمت هدف حرکت کنید. ولی با گذشت زمان، آرام آرام خسته خواهید شد و در آخر، کار به جایی می رسد که مجبور می شوید خودتان را هل دهید! این جا همان جایی است که بازدهی کار شما به شدت کاهش پیدا می کند. کاهش بازدهی نهایتاً مساوی می شود با کاهش سرعت حرکت شما به سمت پیشرفت و موفقیت.

 

افزایش بازدهی

افزایش عملکرد با انجام این اصول

 

یکی از سخت ترین کارها این است که به بقیه بفهمانید سخت کار کردن همه چیز نیست. استراحت کردن هم مهم است. برای اینکه پیشرفت کنید و بازدهی را بالا ببرید، باید هم برای کاری که می خواهید انجام دهید برنامه ریزی داشته باشید و هم برای وقفه ها و استراحت ها. دقت کنید که قرار نیست حتماً این خستگی فیزیکی باشد! وقتی شما از نظر ذهنی خسته هستید، خیلی سریع تر و راحت تر تمرکزتان را از دست می دهید و بازدهی تان کاهش پیدا می کند.

معمولاً بین کاری که انجام می دهید و استراحتی که نیاز دارید، نسبتی وجود دارد. بازدهی بالا با رعایت این نسبت به دست می آید که برای افراد و همچنین کارهای مختلف متفاوت است. شاید به طور کلی بتوان گفت که ۴۵ تا ۶۰ دقیقه کار با تمرکز بالا و بعد ۱۰ تا ۲۰ دقیقه استراحت، شرایط خوبی برای حفظ بازدهی بالا را ایجاد می کند.

 

راه های افزایش بازدهی

ذهن و بدن تان را آماده نگه دارید

بازدهی شما وقتی بالا می رود که هم بدن تان و هم ذهن تان شما را یاری کند. از هر فرد موفق که بپرسید، مطمئناً آن ها هم به شما همین را خواهند گفت. اگر قرار است شما با بیشترین تمرکز، انرژی و بازدهی بالا به سمت هدف تان حرکت کنید و پیشرفت داشته باشید، باید بدن و ذهن تان در آمادگی کامل باشد تا این انرژی را در اختیار شما قرار دهد.

همان طور که گفتیم پیشرفت و بازدهی بیشتر به معنی کار بیشتر یا تلاش بی وقفه نیست. البته منظور این نیست که بدون تلاش می توانید پیشرفت کنید! نه. منظور این است که حجم و تلاش بالا صرفاً به موفقیت منتهی نمی شود و لازم است با تمرکز، انرژی و آمادگی ذهنی رو جسمی همراه باشد.

بنابراین لازم است کمی به خودتان برسید. خواب و استراحت خوب داشته باشید. غذاهای مناسب و سالم و مغذی بخورید. ورزش کنید و بدن تان را همیشه از نظر قدرت و توانایی فیزیکی هم تقویت کنید. وقتی بدن شما و ذهن شما در بهترین شرایط قرار داشته باشد، شما در بهترین شرایط قرار دارید و بهترین عملکرد را خواهید داشت. شاید در این میان، خواب از همه مؤثرتر باشد. کافی است از افراد موفق بپرسید. حتماً به شما خواهند گفت که یک شب خواب نامناسب به راحتی باعث می شود روز بد به یکی از کم بازده ترین روزها تبدیل شود. حالا تصور کنید اگر الگوی خواب تان مناسب نباشد چه خواهد شد!

 

بالابردن راندمان

برگرفته از : success

مطالعه بیشتر