آیا قانون جذب واقعیت دارد؟

امتیاز 5.00 ( 1 رای )

هر آنچه آرزویش را داری بخواه، باور کن و سپس دریافت کن

مگر می شود با فکر کردن به یک چیز، همان را در زندگی مان جذب کنیم؟

قانون جذب یکی از آن مفاهیم جنجال‌برانگیزی است که مدافعان و مخالفان زیادی دارد. طبق این قانون به هر چیزی که فکر کنید از کائنات دریافت خواهید کرد. بسیاری از پیروان قانون جذب معتقدند که «شبیه‌ها همیشه همدیگر را جذب می‌کنند.» به این معنی که افکار مثبت نتایج مثبت و افکار منفی نتایج منفی به بار خواهند آورد. قانون جذب توجه بسیار زیاد رسانه ­ها را در سال­های اخیر دریافت کرده است که این را مدیون اول کتاب راز و بعد فیلم راز (د سکرت the secret) و متعاقباً سر و صدای جهانی مدیا (تلویزیون، شبکه های اجتماعی، مطبوعات و پوشش خبری اینترنت) هستیم. قانون جذب (Law of Attraction) به عنوان یک قانون طبیعی هزاران سال است که توسط افراد برتر و موفق هر جامعه ای مورد استفاده قرار میگیرد. برای تشخیص راست و یا دروغ بودن قانون جذب باید به معنای واقعی قانون جذب پی برد و به آن به صورت بی طرف نگاه کرد. الزامی برای افرادی که به این قانون باور ندارند وجود ندارد زیرا تمامی افراد از این قانون به صورت ناخودآگاه استفاده میکنند چه به آن باور داشته باشند و چه به آن باور نداشته باشند. در این مطلب سعی دارم تا درخصوص قانون جذب و ابعاد مختلف آن و همچنین اینکه آیا واقعیت دارد یا خیر؟ با شما عزیزان سایت آکادمی موفقیت صحبت کنم . من محمد نوری آشتیانی هستم ، در ادامه با من همراه باشید .

 

جذب ثروت

 

قانون جذب چیست؟

قانون جذب به زبان ساده

قانون جذب به آن معناست که ما هر فکری که داشته باشیم اتفاقات و شرایط کاملا متناسب با همان فکر را جذب می کنیم. در واقع قانون جذب به فرکانس و ارتعاش هایی که ما همواره در حال ارسال آن هستیم واکنش نشان می دهد. این مهم برای مواردی از جمله ازدواج، عشق، ثروت و…. مورد استفاده قرار می گیرد. یعنی اگر افکار مثبت داشته باشیم نتایج مثبت و برعکس اگر افکار منفی داشته باشیم نتایج منفی در پی خواهیم داشت.

قانون جذب یک قانون طبیعی است و دقیقا مانند قانون جاذبه زمین بی طرف است. این قانون به صراحت تمام میگوید شما هیچ چیزی رو تجربه نمیکنید مگر آنکه آن را به شکل یک فکر قالب در ذهن داشته باشید و برای آنکه بدانید چه فکری در ذهن تان است، میتوانید از احساس خودتان متوجه شوید. احساسات ما ابزارهای با ارزشی هستند که ما از طریق آنها میتوانیم متوجه شویم که به چیزی که می اندیشیم مثبت است و یا منفی؛ اگر حس بدی دارید یعنی دارید به چیزهای بدی توجه میکنید، اگر احساس خوبی دارید پس فکر قالب شما به چیزهایی خوبی متمرکز است. بصورت خلاصه آن که فکرهایت به واقعیت تبدیل می شود.

دوستان عزیزم ما با افکار مثبت و خوب و تکرارشون در زندگی ، باورهای مثبت و قدرتمند می سازیم  اگر این باورها با احساس خوب همراه باشد نتایج عالی برای ما خواهد داشت. اما …

قانون جذب را معمولاً  بد توضیح داده اند و هم بد فهمیده شده است. همین است که خیلی ها می گویند: یعنی اگر من بنشینم گوشه ای و یک زندگی اشرافی را تصور کنم، بعد از مدتی به آن زندگی می رسم؟! معلوم است که نه!

همه ما محصول افکارمان هستیم. هر انسانی، اول فکر می کند و سپس عمل. این نکته بدیهی، زیربنای قانون جذب است. 

بنابر این، کسی که باور دارد می تواند در تحصیلاتش موفق شود، بر اساس همان باور عمل می کند و احتمال موفقیت اش بالا می رود. اما اگر کسی خود را فردی کم هوش بداند که نمی تواند در علم اندوزی موفق باشد، احتمال شکست اش بیشتر است. این در حالی است که هر دو فرد فرض ما، دارای ضریب هوشی و شرایط زندگی کمابیش یکسانی هستند.

با این وصف، پارادایم های فکری انسان ها (الگوهای مسلط فکری و فرهنگی)  هستند که می توانند آنها را از نظر باورهای ذهنی، در گروه های مختلفی مانند فقیر یا غنی، سالم یا بیمار، آگاه یا ناآگاه و … طبقه بندی کنند.
به عبارت دیگر، یک انسان ثروتمند خودساخته، قبل از آن که در جهان بیرون ثروتمند شده باشد در ذهن اش ثروتمند شده است و یک فرد فقیر، در باور درونی اش خود را فقیر می داند و احتمالاً بر این باور است که سهم او از زندگی و جهان، فقر و چندرغاز درآمدی است که دارد.

بنابراین برای هر تحولی باید ابتدا باورهای ذهنی مان را متحول کنیم و در آن، خوشبختی و تمام آرزوهایمان را به عنوان چیزهایی قابل تحقق بگنجانیم. 
فکر، حرکت مبتنی بر خودش را پدید می آورد و این حرکت است که ما را به مقصدی که ترسیم کرده ایم خواهد رساند یا به آن نزدیک خواهد کرد. این یک امر بدیهی است.

زمانی که ما نسبت به افکار و باورهامون حس خوبی داشته باشیم آنچنان انگیزه و هیجان داریم که باعث می شود که ما اقدام کنیم و در مسیر رسیدن به خواسته هامون در شرایطی قرار بگیریم و با افرادی آشنا بشویم که ما رو به اهداف مون نزدیک و نزدیکتر کنند. بنابراین اگر تنها بگیم که با فکر به مثلا یک ماشین آخرین مدل، به آن خواهم رسید توهمی بیش نیست باید با حس خوب ، اقدام کنیم تا آن را در زندگی بدست بیاوریم.

الکساندر گراهام بل می گوید: تمام افکار خود را بر روی کاری که انجام می دهید متمرکز کنید، پرتوهای خورشید تا متمرکز نشوند نمی سوزانند.

توماس ادیسون، لویی پاستور و… تمامی آنان از قانون جذب خبر داشتند . حتی افراد ثروتمند و موفق حال حاضر نیز از این قانون دانسته و یا ندانسته استفاده میکنند و حتی شاید برخی از آنها با قانون جذب مخالفت کنند ولی جالب است که آن افرادی که مخالفت می کنند نیز در حال استفاده از قانون جذب هستند. در زمانی که قانون جاذبه زمین کشف شد بسیاری از افراد مخالفت کردند و می گفتند این قانون جاذبه وجود ندارد و این یک حماقت است ولی با این حال آنان نیز توسط قانون جذب می توانستد بر روی زمین حرکت کنند و قانون جاذبه نیز برای آنان کار می کرد.  انیشتین و گروه دیگری از دانشمندان که درباره زمان تحقیق کرده اند، می گویند زمان یک پدیده قراردادی است و در عالم واقع، همه آنچه وجود دارد، همزمانی پدیده هاست. این یک بحث علمی بسیار پیچیده است که حتی فیزیکدانان نیز به سختی آن را درک می کنند. من هم تبحری در این باره ندارم ولی ربط آن به بحث قانون جذب این است که در این قانون توصیه می شود اگر چیزی را می خواهی، آن را در آینده تصور نکن بلکه همین الان خود را در آن موفقیت ببین (همزمانی آرزو و رسیدن به آرزو). مثلاً اگر می خواهی یک استاد دانشگاه شوی، نگو که می خواهم در آینده استاد دانشگاه شوم بلکه خود را در کسوت استادی و در حال تدریس به دانشجویانت ببین.

خیلی ساده میتوان فهمید که تاریخچه قانون جذب برای ده و یا صد سال پیش نیست این قانون هزاران سال است که وجود دارد ولی اکثر انسان ها در طول عمر خود از آن بی خبر هستند.

 

قانون جذب

 

مغز ما پر از مدارهایی است که بر اساس اراده ما شکل می گیرند و تغییر شکل می دهند.
یک مثال: شما می خواهید پیانو یاد بگیرید. روز اول که شروع می کنید، یک چشم تان به دفتر نت است و یک چشم تان به کلیدهای پیانو. نت ها را یکی یکی می زنید و با فاصله ای که بین شان می افتد، موسیقی ایجاد شده چندان گوش نواز نیست.
چرا؟ چون در مغزتان مداری برای پیانو نوازی وجود ندارد. به تمرینات خود که ادامه می دهید، مغز در می یابد که نیازی ایجاد شده و باید سلول هایی را برای آن به کار گیرد. بنابراین تعداد اندکی سلول به کار ساختن مدار پیانو گمارده می شوند. 

اگر در میانه راه ناامید شوید و به این باور برسید که هیچگاه نوازنده خوبی نخواهید شد، مغز اعزام سلول بیشتر به مدار جدید را متوقف خواهد کرد و پروژه نیمه تمام می ماند. اما اگر در فکر خود، به این جمع بندی برسید که توانایی تبدیل شدن به “استاد پیانو” را دارید و هر چه بیشتر تمرین می کنید مغز نیز کار را جدی می گیرد و مدام بر تعداد سلول هایی که ماموریت دارند مدار پیانو را بسازند می افزاید.

 بدین ترتیب شما بعد از مدتی بدون نگاه کردن به دفترچه نت و بدون دیدن کلیدهای پیانو، زیباترین آهنگ ها را می نوازید و حتی بداهه نوازی هم می کنید و شنوندگان را به وجد می آورید.

این واقعیت در امور دیگر هم مصداق دارد. وقتی به ثروت فکر می کنید مدارهای مغزی آرام آرام بر این اساس که شما را ثروتمند کنند، شکل می گیرند. بنابراین ایده ها و راهکارهایی در گذر زمان در مغز شما شکل می گیرند که قبل از آن وجود نداشتند یا شما موقعیت ها و فرصت هایی را برای کسب ثروت می بینید که دیگران متوجه آن نمی شوند. 

در واقع، همه چیز بستگی به مدارهای مغزی ما دارد و اصل علمی قانون جذب همین است.

راستی دقت کرده اید وقتی به خودروی خاصی فکر می کنید، در خیابان ها بیشتر می بینیدش؟ این همان قانون جذب است. قانون جذب، آن خودروها را به سمت شما نکشیده است بلکه باعث شده مغز و چشم شما آنها را بهتر ببیند.
جهان نیز ملغمه ای از همه چیز است (مثل ترافیکی از همه خودروها) و هر کس بر اساس مدارهای مغزی که خودش تعریف کرده، بخشی از این ملغمه (مثل خودرویی خاص در ترافیک) را درمی یابد.

به بیان دیگر، دور و بر ما، پر از خوبی و بدی است و مدارهای مغزی ما هستند که بخشی از آنها را در زندگی ما پر رنگ تر می کنند. اگر مدارهای مغزی مان را بر اساس منفی بافی شکل بدهیم یک نتیجه خواهیم گرفت و اگر مدارهای مغزی مان را بر اساس افکار مثبت بچینیم، نتیجه ای دیگر.

 

چطور از قانون جذب استفاده کنیم؟

پیش از هرچیز باید بدانید که استفاده از قانون جذب در زندگی کار چندان پیچیده ای نیست. تغییر آگاهانه توجه یکی از مهمترین اصولی است که در قانون جذب باید مورد توجه قرار داد. با فراگیری کنترل توجه می توان از قانون جذب در زندگی روزانه استفاده کرد. بنابراین هرکاری که باعث جلب توجه ما به سمت خواسته هایمان شوید نوعی تمرینات قانون جذب به شمار می رود. تصمیم گیری آگاهانه برای متمرکز ساختن توجه بر خواسته ها یکی از مهمترین رموز استفاده صحیح و درست از قانون جذب است.

البته منظور از توجه تنها آن چیزی نیست که در ذهن شما می گذرد بلکه نوشتن، فکرکردن، صحبت کردن و… می تواند به عنوان نوعی توجه محسوب شده و در قانون جذب مورد استفاده قرار گیرد. در پاسخ به این سوال که بهترین روش توجه برای قانون جذب کدام است؛ باید گفت: بهترین روش همان روشی است که به شما احساس بهتری می بخشد. همانطور که پیش از این نیز گفته شد قانون جذب در واقع پاسخ به احساسات افراد است.

احساسات ما ارتعاشاتی ارسال کرده و این ارتعاشات شرایط، اتفاقات و افراد را جذب می کند. براین اساس هرکدام از روش های قانون جذب که در حین اجرا راحت تر بوده و احساس قوی تری را به شما می بخشند؛ همان روش، روش مناسب تری برای شما می باشد. با این حال قانون جذب هیچ محدودیتی ندارد. بنابراین می توانید با استفاده از روش های مختلف توجه تان را معطوف به خواسته هایتان کرده و هر چه سریعتر به اهداف خود برسید و این گونه می توانید از قانون جذب استفاده کنید.

 

قانون جذب

جذب جذاب

سخن پایانی : دوستان عزیزم انسان می تواند بصورت آگاهانه افکار خود را انتخاب کند چرا که در طول روز هزاران فکر در ذهن ما می آیند اینکه ما کدام را انتخاب کنیم کاملا دست خودمان است پس چرا بیاییم با فکر کردن به منفی ها و اتفاقات بد، خودمان را ضعیف کنیم. خرجی که ندارد اگر تا الان دائم به ناراحتی ، بدی و اتفاقات بد گذشته فکر می کردی بیا و ی مدتی آگاهانه افکارت رو انتخاب کن ، ۱۰۰ درصد نتیجه مثبت خواهی گرفت و در شرایطی قرار می گیری که غیرقابل تصورت خواهد بود.

من از سال ۱۳۹۰ تقریبا با این قانون آشنا شدم البته قبلش هم در زندگیم قاعدتا بوده ولی از سال ۹۰ با استفاده از مفاهیم این قانون ، اتفاقات بسیار عالی در زندگیم افتاد کل تجربیاتم را در دوره ای برای شما آماده کرده ام که با یادگیری و انجام آن مسیری که من چند سال رفته ام را شما زودتر طی کنید. دوره جذب جذاب برای شماست . اینجا کلیک کنید

 

 

درآمد میلیونی روزانه داشته باش
در دوره ۷ جلسه ای ثروت آفرین شو بصورت کاملا رایگان شرکت کن و از ایده های راه اندازی کار و کسب میلیونی روزانه استفاده کن
*ایمیل شما نزد ما محفوظ می ماند و برای تبلیغات استفاده نمی شود
برای دریافت این دوره فوق العاده کاربردی فقط کافیه ایمیلت رو در کادر زیر وارد کنی

 

مطالعه بیشتر